Facebook
DİNLE

Kamuoyuna Açıklamalar

Columbia Üniversitesi Sakıp Sabancı Türkiye Çalışmaları Merkezi Hakkında

Columbia Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren “The Sakıp Sabancı Center for Turkish Studies” isimli merkezin etkinliklerine ilişkin olarak aşağıdaki açıklamayı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Söz konusu bilimsel araştırma merkezi, Türkiye ile ilgili bilimsel çalışmaların Amerika Birleşik Devletleri’ndeki akademik görünürlüğünü artırmak ve Onursal Başkanımız Merhum Sakıp Sabancı'nın anısını yaşatmak için varislerinin katkıları ile Columbia Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur ve bu kuruma bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Columbia Üniversitesi “The Sakıp Sabancı Center for Turkish Studies” ile Sabancı Üniversitesi arasında herhangi bir hukuki, idari veya organik bağ bulunmamaktadır.

Operasyon, araştırma ve planlama açısından özerkliği bulunan merkezin gerçekleştirdiği çalışmalarda Sabancı Üniversitesi’nin tüzel anlamda hiçbir yönlendirmesi yoktur. Bu merkez Columbia Üniversitesi nezdinde faaliyetlerini sürdürmekte ve çalışmalarını bulunduğu ülke mevzuatı çerçevesinde ve kendi yönetim ilke ve kuralları aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

Merkezin çalışmaları ve etkinlikleriyle ilgili görüş ve sorularınızı Columbia Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Merkezi Direktörlüğü’ne iletebilirsiniz.